Minu elu Tallinnas

Kes on seda „Natuke minust“ osa lugenud, teab juba, et ma ei ole põline tallinlane vaid jõudsin siia ajateenistusse. Minu eesmärgiks oli ajateenistus kohe peale keskkooli kaelast ära saada ning seega koha osas väga pirtsakas polnud. Peaasi, et saaks tehtud ja ei peaks muretsema, et hiljem väga ajuvabal hetkel mingi kutse postkasti potsatab. Esmalt Tallinasse kolides ei leidnud ma selles linnas midagi eriti vaimustavat – kiire, närviline, hall ja tuuline. Kõige vastikum linn Eestis. Nüüd pean aga oma sõnu sööma, sest olen Tallinnasse täitsa paigale jäänud.

Igapäevane elu

Minu igapäevane elu ei ole eriti huvitav. Tõenäoliselt ei saaks sellest isegi mingit põnevat filmi. Ma töötan koolis õpetajana – alamakstud ja ületundidega. Nii nagu see ikka käib. See, mis kellaajal ma täpselt koolis pean olema, sõltub muidugi päevast, sellest kas on mingi eriline päev või kas on mingid projektid käimas. Kogu ülejäänud elu käibki aga tunniplaani ümber.

Kindlasti mahutan igasse hommikusse lühikese, nii pooletunnise treeningu. Võimalik, et treeninguks kutsumine on isegi liialdamine aga hommikuvõimlemine on kuidagi vanamutilik, nii et kasutan sõna treening. Kuskile spordisaali selleks minema ei hakka, vaid teen kodus erinevaid jõuharjutusi ning natuke ka midagi sellist, mis pulsi kõrgemale lööks.

Kui on rohkem aega ehk ei pea end kell 8 või 9 koolimajja vedama, lähen kodust välja päris trenni. Olenevalt viitsimist ja olemasolevast seltskonnast on see kas lihtsalt jõusaal, ujumine või squashi mängimine. Kui ma hommikul spordiklubisse ei jõua, ootab see ees pärast tööpäeva lõppu. Ma tean, et inimesed ütlevad, et nad on trenniks liiga väsinud aga mina ütleksin, et kes teeb, see jõuab. Trenni jõuan reeglina 5x nädalas.

Tallinna Top

Nagu öeldud, ei olnud ma just väga suur Tallinna fänn aga ajaga hakkas linn meeldima ja olen leidnud isegi kohti, mida kindlasti kõigile soovitan. Ajaveetmise poolest on muidugi Kosmose IMAX kino üks lemmikuid. Kui Kosmos pärast renoveerimist avati, olin esimesest filmist müüdud. Praegu proovin seal kõiki uusi (ja ka vanu) filme vaatamas käia. Alles siis kui seal ei näidata seda, mida näha tahan, kaalun teisi kohti.

Järgmiseks Ronimisministeerium. Ma pole väga suur ronimis ega boulderdamisfänn aga ajaga olen sellega tegelema sattunud ja vahelduseks võib küll. Väga hea asukoht, lahe kujundus ning kui väljas on korralik pask ilm, on see üks variant, kus aega veeta.

Muidugi ei saa ka sööki ära unustada. Siin olen ma aga väga ebatervislik ja ütlen, et Vabaduse väljaku lähedal asuv Americana pitsakoht on see number üks koht minu jaoks. Üldiselt aga ma söögi osas väga valiv ei ole, nii et restoranidesse eriti ei satu.

Comments are closed.