Kohad, kus saab Tallinnas squashi mängida

Kuigi squash jõudis Eestisse tükk maad hiljem kui mujale maailma, on ta nüüd ikkagi tükk aega kohal olnud ja õnneks tasapisi aina rohkem levima hakanud. Muidugi võiks rohkem levida. Äripäev kirjutas kunagi, et squashi elavdamiseks tuleks tekitada konkurentsi ja ma nõustun sellega. Mida rohkem inimesi mängib, seda rohkem luuakse uusi mängukohi. Mida rohkem mängukohti, seda rohkem uusi mängijaid ja seda popimaks squash muutuks. Ettevõtjad hakkaksid toetama, rohkem treenereid jne. Aga tõsiasi on see, et väljakuid on juurde vaja. Kui ikka mänguvõimalust ei ole, siis ei saa ju ka alaga tutvuda ning seda fännama hakata. Kui sa pead väljakut nädal aega ette broneerima või iga kord kohale minnes avastama, et see on jälle täis, kaob igasugune mängusoov suht kiiresti.

Kus saab Eestis squashi mängida?

Korraks üle riigi vaadates, siis mänguvõimalused on muidugi olemas suures kolmikus – Tallinn, Pärnu, Tartu – aga sellele lisaks saab kõksida ka Raplas, Tabasalus, Kilingi-Nõmmel, Tääksis, Kuressaares ja Valgas ehk siis peaaegu igas Eesti nurgas.

Kus saab Tallinnas squashi mängida?

Minu õnneks elan ma Tallinnas. Ma ei tea, kui ma elaks Võrus, siis tõenäoliselt oleks mul küll squashi suhtes soojad tunded ent tõenäoliselt ei tegeleks ma sellega sugugi nii palju ega nii kirglikult, sest mänguvõimalusi lihtsalt pole.

Metro Squash on koht, kus ma alustasin mängimist. Vähemalt toona oli see Baltikumi suurim squashiklubi. Hetkel pole ma seal aga pikalt käinud, nii et ei oska suurt midagi öelda.

Reval Sport on järgmine koht, kus squashi mängimisega jätkaksin. Tegelikult on see siiani üks mu lemmikuid. Esiteks on sellel minu jaoks suhteliselt mugav asukoht ning eriti pärast renoveerimist on see ka väga ilus ja igatepidi mõnus. Lisaks on seal olemas ujumisvõimalus, nii et kui tahta peale squashi veidike ujuda või paar tiiru saunas käia, saab seda probleemideta teha.

Golden Club pakub ka squashi võimalust, ent oluline on see, et selle klubi all saab squashi mängida hoopis Tere Tennisekeskuses. Samas on seal neli kvaliteetset ja üsna hiljuti valminud rahvusvaheliste võistluste nõuetele vastavat squashiväljakut, nii et väärt eraldi reisi.

Audentese Fitnessis on ka üks squashi väljak ja lisaks sellele jõusaal ning ujumisvõimalus, ehk veel üks hea variant. Ja ei saa mainimata jätta Tabasalu, kus on kaks sport-PVC põrandakattega mänguväljakut. Tabasalu ei asu küll Tallinnas, ent see on nii Tallinna külje all, et põhimõtteliselt on Tallinn. Haaberstist on sinna kindlasti palju mugavam minna kui mõnda teise klubisse. Seal on ka terve hunnik teisi saale ja basseine, nii et minu kogemuse järgi külastamist väärt.

Comments are closed.